» BoraBora'nın Kimliği

Yıl 1988. Bodrum'la ilk tanışma yılı. Bu güzel yörede uzun yıllar kalıcı olunacağı o günlerden belliydi. Ve kalıcılığın bir esere dönüşmesi gerekiyordu.

Yıl 1993. Bugünkü BoraBora Apart'ın üzerinde yükseleceği arsa alındı.

Yıl 1994. BoraBora Apart'ın ilk harcı atıldı. Baba rahmetli Zuhuri Gülsoy'un tek amacı vardı; hayat tecrübesi ile aileyi, temelini attıkları eserle bütünleştirmek. Ve aile fertleri, ellerinde avuçlarında ne varsa BoraBora Apart için harcamaya başladı. Kollardaki bilezikler, alın teri ile kazanılan ücretler birer Konya taşı, kapı, pencere, fayans, çatal, kaşık, bahçede çiçek, çimen oldu. Tek kuruş kredi kullanılmadı. Her taşında, her harcında alın teri, göz nuru vardı.

Taşlar otele adını veren Bora Gülsoy'un sırtında yükseldi teker teker. Kapı-pencereler, balkonlar yine Bora'nın ellerinde hayat buldu, eskitilmiş ahşap haline dönüştü. Toprak yığını olan bahçe, Bora'nın ellerinde çiçek bahçesi haline geldi.

Yıl 1999. İlk blok tamamlandı ve ilk konuklar ağırlanmaya başlandı.

Anne Satı Gülsoy (Satı teyze) öngörüsü, toparlayıcılığı ile BoraBora Apart'ın ilk aşçısı, CEO'suydu. Satı teyze ile Anadolu konukseverliği BoraBora Apart'ın işletme felsefesi oldu. Tipik Anadolu kadını olan Satı teyze, misafirleri için gerektiğinde bir anne, gerektiğinde akıl veren, gerektiğinde azarlayarak doğru yolu gösteren bir büyük oldu.

Yıl 2000. Aileyi bir arada tutmayı başaran ve ortaya çıkardığı eserinin etrafında kenetleyen baba Zuhuri Gülsoy, arkasında güçlü bir manevi miras bırakarak ebediyete intikal etti. Bu miras; jandarmasından esnafına kadar, "güvenilir bir aile işletmesi arıyorsanız BoraBora Apart'a gidin. O bahçeye girince gözünüz arkada kalmaz" tavsiyesiydi.

Yıl 2001. İkinci bloğun tamamlanması ile BoraBora Apart'ın inşa süreci tamamlanmış, Konya taşının ve ahşabın uyumunun, "Anadolu konukseverliğinin hakim olduğu bir huzur adası"na dönüşme süreci başlamıştı.

Yıl 2013. BoraBora Apart'ın 20 yıllık serüveni sonunda bugünlere gelindi. BoraBora Apart'la konuklar arasında gönül bağı kurulmuş, tatil bitimi vedalaşmalara gözyaşları eklenir, bir sonraki sene yeniden gelmek üzere geri dönen konukların araçlarının arkasından su dökülür olmuştu. 

 

Adres: Bitez Mahallesi Şah Caddesi No: 3
Telefon: 0252 363 99 99 | 0252 363 86 86
Gsm: 0505 455 66 80 | 0505 455 66 60
E-mail: info@boraapart.com | sultan@boraapart.com | bersun@boraapart.com