» Sosyal Sorumluluk

ONLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

Kimi baba sevgisizliğini, kimi anne sevgisizliğini yaşayarak büyüyor. Devletin şefkatli yuvalarında sokakların tehlikelerinden uzak yaşasalar da, hiçbir şefkat eli bir annenin yüreğindeki sevginin yerini dolduramaz. Hiçbir giysi, hiçbir yiyecek sevgiyle bakan bir gözün, sevgiyle dolu bir yüreğin yerini tutamaz. Kimsesiz olmak. Hiç kimsesiz. Köklerinden habersiz. Annesiz, babasız ve kardeşsiz… Ve sevgisiz… Nerden gelip nereye gittiği belli olmayan yolcular gibi.

Onlar, ait olma duygusunu bilmeyecek.

Onlar, bir sofra başında toplanmış ailenin ne olduğunu tanımayacak.

Onlar, bayram sabahları erkenden kalkıp anne-babanın ellerini öpemeyecekler.

Onlar, kendilerine uzanan her elde, kendilerine sevgiyle bakan her gözde annelerini arayacak bir ömür boyu.

Sözünü ettiklerimiz, devlet çocuk yuvalarındaki çocuklar.

Onlar, devletin koruduğu, gözettiği ve şefkatli kolları ile sarıp sarmaladığı hepimizin çocukları. Onlar, çocuk yuvalarında yaşayan bu ülkenin çocukları.

Onlar, bizim çocuklarımız. Onlar, bizlere emanet.

BoraBora Apart Otel, Ankara Atatürk Çocuk Yuvası'nda yaşayan "bizim çocuklarımız" arasından, başarılı olan 5'i kız 5'i erkek 10 çocuğumuza bir hafta misafir ediyor. İlk küçük misafirlerimiz 2009'da geldi.

Gözlerindeki o mutluluğu görmenizi isterdim. O mutluluk, tatilden kaynaklanmıyor aslında. O mutluluk, sevilmekten kaynaklanıyor.

Bodrum Bitez'in restoranlarından otellerine kadar tüm esnafı adeta birbirleri ile yarışıyor "bizim çocuklarımızı" konuk etmek için.

BoraBora Apart Genel Müdürü ve Sosyal Sorumluluk Projesi'nin mimarı Sultan Çetin, şöyle anlatıyor projeyi: "Ankara'da sık sık çocukları ziyaret ederdim. O kısacık karşılaşmalarda bile gözlerindeki o mutluluğu görmenizi isterim. O ziyaretlerim sırasında 10 çocuğun tatilini bizim otemilizde geçirmesini teklif ettim. İlk sene gelen çocukların mutluluklarını görünce ömrüm oldukça çocuklarımızı misafir etmeye karar verdim. Onlar bizim çocuklarımız, onlar bize emanet. Denize girerken, su kayağına binerken nasıl mutlu olduklarını görmenin bedeli olamaz. Her şeyin madde ile ölçüldüğü zamanımızda, hala kalmış değer yargılarımızı hatırlamamız gerekiyor. Ruhlarımız öylesine kirlenmeye başladı ki, temizlenmesi için küçücük gözlerdeki o masumiyeti görmek gerekiyor. Umarım bizim başlattığımız bu projeye diğer kurum ve kuruluşlar da sahip çıkar."

 

Adres: Bitez Mahallesi Şah Caddesi No: 3
Telefon: 0252 363 99 99 | 0252 363 86 86
Gsm: 0505 455 66 80 | 0505 455 66 60
E-mail: info@boraapart.com | sultan@boraapart.com | bersun@boraapart.com